KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
16 / 11 / 2016
Target25 Projesi Ordu Üniversitesi’ne Tanıtıldı
Target25 Projesi Üniversitelere Tanıtılmaya Devam Ediyor

2005 yılında “Üniversiteliler Kan Bağışlıyor” kampanyası ile hayata geçirilen Hedef25, 2016 yılında Avrupa Birliği 4. Dönem sivil toplum Diyaloğu Hibe Programı kapsamında “Tüketicinin ve Sağlığın Korunması” başlığı altında Target25 olarak yürütülmeye başlandı. Slovenya’da önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan DRPDNM ise projenin eş faydalanıcısı oldu. Böylece Hedef 25 projesi Uluslararası platformda örnek bir çalışma olarak yerini aldı.

Target25 projesi ile 2006-2015 yılları arasında; 10 çalıştayda, toplam 907 öğrenciye eğitim verildi ve her yıl üniversitelerde yapılan kampanyalarda, alınan kan bağışı sayılarında düzenli bir artış kaydedildi. 2006-2015 yılları arasında ayrıca 22.688 ekipten bugüne kadar toplam 840.828 ünite kan bağışı kabul edildi.

Söz konusu başarılarda katkıları oldukça büyük olan üniversiteler ise proje kapsamında ziyaret edilmeye devam ediyor.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü ve Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü, Ordu Üniversite Rektörlüğü’nü ziyaret etti.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Cengiz Dönmez, Sistemler Yönetimi Müdürü Arzu Ürer ve Kan Bağışçısı Kazanımı Planlama Sorumlusu Murat Çakmak, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Sayın Rektör’e Hedef25’in, Target25 adıyla artık bir AB Projesi olduğu yönünde ve buna bağlı değişiklikler hakkında bilgiler verildi. Proje kapsamında Ordu Üniversitesi ile bugüne kadar yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Sayın Rektör ise Ordu Üniversitesi olarak proje kapsamında bugüne kadar sağladıkları destekleri bundan sonra da arttırarak sürdüreceklerini belirtti.

Türk Kızılayı olarak başta Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Tevfik Noyan olmak üzere Ordu Üniversitesi’ne kan bağışı konusundaki duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.