KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
22 / 11 / 2016
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na Teşekkürler
Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılarından karşılamak için çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya devam ediyor.

Türk Kızılayı Ankara Kan Bağışı Merkezi ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu işbirliğiyle 17 Kasım 2016 tarihinde bir kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kış aylarında kan bağışı oranlarının düşüş göstermesine bağlı olarak büyük bir sorumluluk örneği gösteren Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu çalışanları tarafından büyük ilgi gördü ve kampanya kapsamında toplam 40 ünite kan bağışı alındı.

Ayrıca Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. İrfan Şencan ve Başkan Yardımcıları katılımlarıyla etkinliği onurlandırırken, kan bağışlayarak kampanyaya destek oldular.

Türk Kızılayı olarak, başta Sayın Prof. Dr. İrfan Şencan olmak üzere; kan bağışına ihtiyaç duyan bütün hasta ve hasta yakınları adına Türkiye Halk Sağlığı Kurumu çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.