KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
25 / 11 / 2016
İstanbul Şehir Üniversitesi'ne Teşekkürler
İstanbul Şehir Üniversitesi Target25 Projesi Kapsamında, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi işbirliği ile kan bağışladı.

Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’de 25 yaşına kadar olan genç nüfusun harekete geçirilerek kan bağışı konusunda bilinçlenmeleri, ”Gönüllü, Düzenli ve Bilinçli” kan bağışçısı olmaları ve ayrıca bu bilinci gelecek nesillere aktarmaları amacıyla 2005 yılında hayata geçirilen; bir AB projesi olarak, bu yıl Target25 adını alan proje kapsamında üniversitelerde yürütülen faaliyetler aralıksız devam ediyor.

Söz konusu faaliyetler kapsamında İstanbul Şehir Üniversitesi’nde, 18 Kasım 2016 tarihinde Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi işbirliği ile bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Genel Başkanımız Sayın Dr. Kerem Kınık ve İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cengiz Kallek’in katılımlarıyla onurlandığı kampanya, tüm akademik personel ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü ve kampanya kapsamında toplam 145 ünite kan bağışı alındı.

Sayın Prof. Dr. Cengiz Kallek başta olmak üzere; İstanbul Şehir Üniversitesi’ne ve öğrencilerine teşekkürlerimizi sunarız.