KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
29 / 11 / 2016
Maltepe Üniversitesi'ne Teşekkürler
Maltepe Üniversitesi Target25 Projesi Kapsamında, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi işbirliği ile kan bağışladı.

Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’de 25 yaşına kadar olan genç nüfusun harekete geçirilerek kan bağışı konusunda bilinçlenmeleri, ”Gönüllü, Düzenli ve Bilinçli” kan bağışçısı olmaları ve ayrıca bu bilinci gelecek nesillere aktarmaları amacıyla 2005 yılında hayata geçirilen; bir AB projesi olarak, bu yıl Target25 adını alan proje kapsamında üniversitelerde yürütülen faaliyetler aralıksız devam ediyor.

Söz konusu faaliyetler kapsamında Maltepe Üniversitesi’nde, 22 ve 23 Kasım 2016 tarihinde Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi işbirliği ile bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Sayın Şükran Sabah’ın katkılarıyla gerçekleştirilen kampanyaya Maltepe Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Şahin Karasar kan bağışında bulunarak destek oldu. Tüm akademik personel ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gören kampanya kapsamında toplam 195 ünite kan bağışı alındı.

Başta Sayın Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar olmak üzere; Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Sayın Şükran Sabah'a ve Maltepe Üniversitesi'nin tüm kan bağışı gönüllülerine teşekkürlerimizi sunarız.