KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
5 / 12 / 2016
Kuzey Marmara (İstanbul) Bölge Kan Merkezi JCI Akreditasyonunu Yeniledi
Joint Commission International (JCI), sağlık hizmetlerinin kalitesini ve güvenliğini arttırmaya odaklanmış, kar amacı gütmeyen Joint Commission on Accreditation of Healthcare Organizations (JCAHO) kurumunun uluslararası akreditasyon hizmetleri için oluşturulmuş bir birimidir. 1999 yılından itibaren JCAHO; JCI aracılığı ile dünya genelinde sağlık kuruluşlarına da akreditasyon hizmetini vermeye başlamıştır. JCI 80’den fazla ülkede sağlık kuruluşlarını denetleyerek akredite etmektedir.

2013 yılında Joint Commission International Tıbbi Laboratuvar Akreditasyonunu (JCI) almaya hak kazanan ve bu döneme kadar akredite olarak faaliyetine devam eden Kuzey Marmara (İstanbul)  Bölge Kan Merkezimizde 1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında JCI denetçisi Dr. Namita JAGGI’nin katılımıyla gerçekleşen re-akreditasyon denetimi başarıyla sonuçlanmış ve Bölge Kan Merkezimiz Joint Commission International Tıbbi Laboratuvar Akreditasyonu (JCI) standardını almaya hak kazanmıştır.

JCI standartlarını sürdürmeye çalışarak Güvenli Kan Temini konusunda hizmet kalitesini sürekli iyileştirmek, geliştirmek ve bölgesel gurur kaynağı olmak için çaba sarf eden Kuzey Marmara (İstanbul) Bölge Kan Merkezi ve bağlılarını göstermiş oldukları yüksek gayret ve özenli çalışmalardan dolayı tebrik ederiz.