KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
6 / 1 / 2017
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Kan Bağışladı
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarının azalması dolayısıyla yaptığı çağrıya bağlı olarak, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın geçtiğimiz günlerde kan stoklarının kritik seviyeye düşmesine bağlı olarak kan bağışı çağrısında bulunması üzerine; Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü harekete geçti ve Genel Müdürlük binasında Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi iş birliği ile bir kan bağışı organizasyonu gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Sayın Mehmet Akarca’nın öncülüğünde, pek çok çalışan kan bağışında bulunarak kampanyaya destek oldu. Kampanya sonunda toplam 39 ünite kan bağışı alındı.

Sayın Mehmet Akarca yaptığı konuşma sırasında “Hep birlikte Kızılayımıza her alanda, her sahada ve şu anda da destek olmayı milli bir görev olarak düşünüyoruz." dedi ve ayrıca vatandaşların ve kurumların her zaman Kızılay’ın yanında olacaklarını ifade etti.

Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Murat Güler ise konuşması sırasında desteklerinden dolayı Sayın Mehmet Akarca'ya teşekkürlerini iletti. Son birkaç gündür vatandaşların çağrılara karşılık verdiğini ve kan bağışı sayılarını artırdıklarını belirterek “Yaklaşık son 10 yıldır Türk Kızılayı’nın kan bağışı konusunda almış olduğu yolu hepiniz takip ediyorsunuzdur. Gönüllü ve düzenli bağışçı hedefimiz. Soğuk aylarda ve ramazan ayındaki düşüşü bu şekilde farkındalığı artırarak aşmaya çalışıyoruz. Bu tarz organizasyonlarla da bu dönemi sıkıntısız bir şekilde atlatacağımızı düşünüyorum." dedi.