KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
6 / 1 / 2017
Sağlık-Sen Kan Bağışladı
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarının azalması dolayısıyla yaptığı çağrıya bağlı olarak, Sağlık-Sen ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın geçtiğimiz günlerde kan stoklarının kritik seviyeye düşmesine bağlı olarak kan bağışı çağrısında bulunması üzerine harekete geçen Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Sayın Metin Memiş önderliğinde, Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sayın Sinan Kuluöztürk ve Sağlık-Sen üyeleri Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi’nde gelerek kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Sayın Metin Memiş, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının şimdi de kanıyla can vereceğini söyledi. Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın, kurumun elindeki kan stoklarının azaldığı ve vatandaşları kan bağışına çağıran mesajını hatırlatan Memiş, “Ülke genelinde gerçekleştireceğimiz kan bağışı kampanyasını bugün Antalya’da başlatıyoruz. Önümüzdeki günlerde bütün şubelerimiz üyelerimizin katılımıyla kan bağışında bulunacaklar.” dedi. Ayrıca kanın elde edildiği tek yöntemin gönüllülük esasına göre yapılan bağışlar olduğuna dikkat çeken Memiş, “Sağlık çalışanları olarak toplumsal farkındalığa katkı sağlamak amacıyla bu kan bağışını gerçekleştiriyoruz. Sağlıklı her erkek yılda 4 kez, kadınlar da 3 kez kan bağışlayabilir. Bağışladığımız bir ünite kan bizde bir eksikliğe yol açmayacak. Ancak bu bir ünite kan, bir kişinin hayata tutunmasına katkı sunacak, yaşama bağlayacak, o kişiyi sevdiklerinden ayırmayacaktır. Unutmayalım; kime ne zaman kan lazım olacağı bizim elimizde değildir. Bugün bağışlayacağımız bir ünite kan, belki de bizim en yakınlarımıza can verecektir. Bu sebeple, bir kez daha bütün sağlık çalışanlarını ve vatandaşlarımızı kan bağışlamaya, kanlarıyla can vermeye davet ediyorum.” dedi ve Sağlık-Sen olarak toplumsal konularda öncülük yapmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Kızılay Antalya Şube Başkanı Dr. Cengiz Nizam ve Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Haluk Uyanık ise konuşmaları sırasında, Sağlık-Sen’in başlattığı kan bağışından duydukları memnuniyeti dile getirerek; Sağlık-Sen’e ve sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler ayrıca bütün vatandaşlarımızı kan bağışına davet ettiler.