KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
17 / 1 / 2017
Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'ndan Kan Bağışı Desteği
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarının azalmasına bağlı olarak yaptığı kan bağışı çağrısı üzerine, T.C. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kış aylarında kan bağışı oranlarının düşmesine bağlı olarak, herkesi kan bağışına davet etmesi üzerine Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı da duyarsız kalmadı. Vergi Dairesi Kurulu Başkent A Grup Başkanı Salih Sarıca ve Vergi Dairesi Kurulu Kocatepe A Grup Başkanı Fikri Taşkın öncülüğünde, Başkanlık binası içerisinde bir kan bağışı organizasyonu gerçekleştirildi. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında, toplam 83 ünite kan bağışı alındı.

Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat Güler etkinlik sırasında yaptığı konuşmada, Vergi Dairesi Kurulu Başkent A Grup Başkanı Salih Sarıca ve Vergi Dairesi Kurulu Kocatepe A Grup Başkanı Fikri Taşkın başta olmak üzere; Vergi Denetleme Kurulu çalışanlarına teşekkürlerini iletti. Son birkaç gündür vatandaşların çağrılara karşılık verdiğini ve kan bağışı sayılarını artırdıklarını belirterek “Yaklaşık 10 yıldır Türk Kızılayı’nın kan bağışı konusunda almış olduğu yolu hepiniz takip ediyorsunuzdur. Gönüllü ve düzenli bağışçı hedefimiz. Soğuk aylarda ve Ramazan ayındaki düşüşü bu şekilde farkındalığı artırarak aşmaya çalışıyoruz. Bu tarz organizasyonlarla da bu dönemi sıkıntısız bir şekilde atlatacağımızı düşünüyorum." dedi.