KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
18 / 1 / 2017
Yargıtay Başkanlığı’ndan Kan Bağışı Desteği
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarının azalmasına bağlı olarak yaptığı kan bağışı çağrısı üzerine, Yargıtay Başkanlığı ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kış aylarında kan bağışı oranlarının düşmesine bağlı olarak herkesi kan bağışına davet etmesi üzerine, Yargıtay Başkanlığı da harekete geçti. Buna bağlı olarak, Yargıtay Ana Binası içerisinde iki gün süren bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi ve iki gün süren kampanya kapsamında toplam 55 ünite kan bağışı alındı.

Kampanya kapsamında, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Yargıtay Genel Sekreteri Yaşar Şimşek ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Halil Adıgüzel öncülüğünde Yargıtay personeli kan bağışında bulundu.
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Akarca, burada yaptığı açıklamada Kızılay'ın kan bağışı kampanyasına olan desteklerinin Yargıtay Başkanlığı tarafından artık geleneksel hale getirildiğini belirterek, Yargıtay Başkanı, üyeler, hakimler, savcılar ve tüm personelin kampanyaya destek olacağını vurguladı.

Türk Kızılayı'nın, sadece Türkiye'de değil, dünyadaki mağdur ve mazlumlara yaptığı yardımların ve iyiliklerin yanında, kan bağışı ile de ihtiyaç sahiplerine büyük bir katkı sağladığını anlatan Akarca, "Bu anlamda bu kampanyaya destek veriyoruz. Biz de kan vereceğiz. Bütün çalışanlarımızı, halkımızı kan vermeye çağırıyorum." dedi.