KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
9 / 2 / 2017
“1 Kan 1 Fidan” Projesi ile Fidanlar Toprakla Buluşuyor
2014 yılı Nisan ayında Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen “1 Kan 1 Fidan” projesine bağlı olarak; bağışçılarımız adına fidanlar toprakla buluşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü desteği ile Orman Bölge Müdürlüğünün Anadolu yakasındaki Kanlıca Orman İşletmesi Riva İşletme Şefliği sınırlarında bulunan Bozhane Köyü ağaçlandırma sahasında, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi kan bağışçıları adına fidanlık oluşturulması için fidan dikim töreni düzenlendi. Orman Bölge Müdür Yardımcısı Reşat Tunç ve Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Uzm. Dr. İlhan Birinci birlikte ilk fidanı dikerek törenin açılışını yaptılar.

Riva İşletme Şefliği yönetici ve çalışanları ile Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü çalışanları kan bağışçıları adına birlikte fidan dikerek projeye destek oldular.

Türk Kızılayı’nın gönüllü kan bağışçıları adına toprakla buluşturulan fidanlar, Hatıra Ormanlarında yeşererek gelecek nesillere güzel bir armağan olacaktır.