KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
24 / 2 / 2017
6. Kök Hücre Eşgüdüm Ve Değerlendirme Toplantısı Antalya’da Gerçekleştirildi
Kök Hücre Eşgüdüm ve Değerlendirme Toplantısı, Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın da katılımıyla Antalya’da gerçekleştirildi. Toplantıda 2016 değerlendirmesinin yanı sıra 2017 için planlanan projeler de görüşüldü.

Antalya’da gerçekleştirilen etkinlikte Güvenli Kan Temini Programı kapsamında Kan Hizmetlerine genel bakış, Kurumsal Kimlik, Kan Bankacılığında Gelinen Nokta, Planlama Faaliyetleri Yönetimi,  Türkök Projesinde Gelinen Nokta ve Müşteri Memnuniyeti konuları ele alındı. Ayrıca 2017 yılında gerçekleştirilmesi planlanan projeler ile ilgili genel değerlendirmeler yapıldı. Toplantıya, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın yanı sıra, Merter Şubesi Başkanı Erhan Tan, Antalya Şubesi Başkanı Cengiz Nizam, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu, yöneticiler, Kök Hücre Kazanım uzmanları ile Kan Bağışçısı Kazanımı Planlama uzmanları katıldı.

“Başarı her geçen gün artarak devam edecek”

Kızılay’ın 2017 yılı stratejik plan çalışmaları kapsamında yeni projelerin çalışmalarının başlatıldığı belirten Genel Başkan Dr. Kınık, “Kızılay, güvenli kan temini programı yolunda yenilikçi ve dinamik bakış açısıyla ülke kan ihtiyacını karşılamaya devam edecek. Bu sayede marka değerini daha üst seviyelere taşıyacağız. Kök Hücre Kazanımı çalışmalarında gelinen noktada elde edilen başarı ise memnuniyet verici. Bu başarı her geçen gün artarak devam edecek.” diye konuştu.

“Kan bağışına destek veren herkese teşekkürler”

Kan ihtiyacının sürekli olduğunu vurgulayan Kınık, “Ağır kış şartları nedeniyle kan bağışlarının azalmasına bağlı olarak stokların düşmesi sonucu sosyal medyadan farkındalık hareketi başlattık. Stokları yeterli düzeye getirebilmek için kan bağışlarının yetersiz olduğunu duyurmamız üzerine gerek Türk halkının gerekse siyasi partilerin, derneklerin ve sendikaların kan bağışına ilişkin duyarlı bir tutum sergilemesiyle kan stokları yeterli seviyeye geldi. Kan bağışına duyarlı davranışlarından dolayı destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.