KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
24 / 2 / 2017
Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den Kan Bağışına Destek
Türkiye’nin kan ihtiyacının tamamını karşılamak için büyük bir özveriyle çalışan Türk Kızılayı’na bir destek de Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’den geldi. Görmez, Afyonkarahisar programında Kızılay kan bağış ekibini ziyaret ederek kan bağışında bulundu.

“Candan Cana Giden En Büyük Sadakadır”

Türk Kızılayı’nı, kan bağışı konusunda yaptığı çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini belirten, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bütün personelle Türk Kızılayı’nın hizmetinde olduklarını ifade eden Görmez, şunları söyledi:

“Hem insan hayatına verdiğimiz değer bakımından hem de hayatın zor zamanlarında hasta kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek bakımından kan bağışı son derece önemli. Organ bağışı için söylediğim 'Candan cana giden en büyük sadakadır' ifadesi kan bağışı için de geçerlidir. Hem hasta kardeşlerimizin zor zamanlarında kan aramak gibi bir probleminin kalmaması için hem de insan hayatına verdiğimiz değeri ortaya koymak bakımından bütün il, ilçe müftülerimize kan bağışına öncülük yapmaktan büyük bahtiyarlık duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.”

Görmez, hiç kimsenin bu iyiliği, diğer kardeşlerinden esirgememesi gerektiğini de kaydetti.