KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
22 / 3 / 2017
Milyonlarca Fidan Kan Bağışçıları Adına Toprakla Buluştu
Türk Kızılayı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen "Bir Kan Bir Fidan Projesi" kapsamında 38 bin 817 fidan toprakla buluştu.

Türk Kızılayı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında 2014 yılında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen “Bir Kan, Bir Fidan” projesi ile kan bağışları fidana dönüşmeye fidanlar ise toprakla buluşmaya devam ediyor. Her kan bağışçısı için bir fidanın dikildiği büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Türk Kızılayı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 2014 yılından itibaren gönüllü kan bağışçıları adına fidan dikerek, Türkiye'nin dört bir yanında hatıra ormanı oluşmasını sağlıyor.

Derince Akpınar ve Karamürsel Dereköy Köy Mevkii’nde Hatıra Ormanı

Proje kapsamında yürütülen ağaçlandırma çalışmalarına İzmit’te bir yenisi eklendi. Derince Akpınar ve Karamürsel Dereköy Köy Mevkii’nde gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında İzmit Kan Bağışı Merkezi toplam 38 bin 817 adet fidanı bağışçıları adına toprakla buluşturdu.

Etkinliğe, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Kızılay Şube Başkanları, STK’lar Okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Karamürsel Kaymakamlığı’na, Karamürsel Belediye Başkanlığı’na, Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve tüm kamu kurumlarımıza projeye olan ilgi ve destekleri için teşekkürlerimizi sunarız.