KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
30 / 3 / 2017
Konyaaltı Belediyesi’nde 13.Geleneksel Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
Konyaaltı ilçesinin köyden kente geçişini simgeleyen 27 Mart 1994 yerel seçimlerinin yıldönümü kapsamında, her yıl Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi ve Konyaaltı Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen kan bağışı kampanyasının bu yıl on üçüncüsü gerçekleştirildi.

Konyaaltı Belediyesi binasında gerçekleştirilen kampanya kapsamında ilk kan bağışını Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptı. Kan bağışının ardından açıklamada bulunan Başkan Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Müdürlüğü ve Konyaaltı Belediyesi işbirliğinde 13.’üncü kan bağışı kampanyasını düzenlediklerini aktardı ve “Sosyal projede yer alan hemşerilerime, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bir kan bir can gibi önemli bir kampanya başlattık. Güzel bir bağış sayısı olmasını bekliyorum. Belediye olarak tüm sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alıyoruz. Antalya için Türkiye için Kızılay çok önemli” dedi. Ayrıca Konyaaltı Belediyesi olarak 2005 yılından bu yana Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi'nin kan bağışı kampanyalarına destek verdiklerini belirterek, "Hayati önem taşıyan kan bağışı hizmetini Konyaaltı Belediyesi-Türk Kızılayı işbirliğinde belediye çalışanlarımızın, ilçemizde yaşayanların ayağına kadar getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

Türk Kızılayı’na onbirinci kez kan bağışında bulunan Belediye Başkanı sağlığı el verdiği sürece 35 kan bağışına ulaşıp altın madalyayı almak istediğini de sözlerine ekledi.

Başkan Yardımcıları Edip Kemal Bahadır ve Cansel Tuncer, Konyaaltı Belediyesi meclis üyeleri, bölge muhtarları, belediye personeli ve çok sayıda vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında 112 ünite kan bağışı alındı.

Türk Kızılayı Antalya Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Hülya Çoksak ise konuşması sırasında, kanın insandan başka üretebilen bir kaynağı olmadığını işaret etti. Türk Kızılayı’nın 2005 yılından bu yana düzenli güvenli kan temini projesini yürüttüğünü açıklayan Çoksak, “Amaç gönüllü düzenli istekli bağışçılardan tek elden, devlet ve özel hastanelerinin kan ihtiyacını karşılamak. Bu kampanyada her yıl Konyaaltı Belediyesi ile kan bağış kampanyası düzenliyoruz. Farkındalık anlamında, toplum liderlerinin duruşu önemlidir.” dedi. 13 yıldan beri Konyaaltı Belediyesi'nde kan bağışçılarıyla buluşmanın sevincini yaşadıklarını belirtti. Dr. Hülya Çoksak, Başkan Muhittin Böcek'e teşekkür ederek, çiçek takdim etti.