KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
30 / 3 / 2017
Akdeniz Üniversitesi’nden Kök Hücre Bağışına Destek
TÜRKÖK projesi kapsamında Batı Akdeniz Gönüllü Verici Merkezi‘nin eğitim ve kök hücre bağışı kampanyaları devam ediyor.

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda kök hücre bilgilendirme semineri ve ardından kök hücre bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Kampanyaya Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Öke, Eğitim Fakültesi Dekanı Hilmi Demir Kaya, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bayram Bıçak, Türk Kızılayı Antalya Şube Başkanı Dr. Cengiz Nizam, Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tufan Ertop ve çok sayıda öğretim üyesi ile üniversite öğrencisi katıldı.      

Batı Akdeniz BKM Gönüllü Verici Merkezi Kök Hücre Bağışçısı Kazanım Uzmanı Pınar Gümrükçüoğlu tarafından verilen eğitim sunumu sonunda, Kök Hücre Bağışçısı Kazanım Uzmanı Pınar Gümrükçüoğlu ve Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tufan Ertop Kök Hücre Bağışı hakkında merak edilen sorular cevaplandı. Bir gün süren kampanyada 146 adet kök hücre bağışı alındı.

Kampanyamıza vermiş oldukları desteklerden dolayı Başta Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü olmak üzere, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Eroğlu ile Topluma Hizmet Uygulamaları dersi öğrencilerine ilgi ve emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.