KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
31 / 3 / 2017
Ağaoğlu Şirketler Grubu’ndan Kan Bağışı
Türk Kızılayı ile iş birliği yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu, şirket merkezinde kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu da kan veren ilk bağışçılardan oldu.
 
Ağaoğlu Gönüllülerinin “Sen Gelirsen 3 Can Daha Gelir” sloganı ile başlattığı kampanya yedi hafta boyunca sürecek. Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde çalışanların destek verdiği kan bağışı kampanyasının başlangıcını ise Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can ve Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu gerçekleştirdi.
 
“Kadınların kan bağışı oranı düşük”
 
Kan ihtiyacı konusunda güzel noktalara geldiklerini fakat hala daha kadınlarda kan bağış oranlarının düşük olduğuna da dikkat çeken Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, “Kan acil bir ihtiyaç değildir, sürekli bir ihtiyaçtır. İnsanlar her zaman kan vermek durumu ile karşı karşıyadır. 18-65 yaş grubundaki insanımız senede en fazla erkekler 4, kadınlar ise 3 kez kan verebilir. Ülkemizde kan stoku konusunda güzel noktalara geldik. Eksik kaldığımız nokta ise, gelişmiş ülkelerde kadınlarda kan bağışı oranları yüzde 30 civarlarında iken Türkiye’de bu oran yüzde 13’lerde. Bundan sonraki hedefimiz bu oranı yüzde 20’lerin üzerine çıkarmak. Bu yüzden bütün kadınlarımıza kan vermeleri konusunda mesaj göndermek istiyoruz. 18-65 yaş aralığındaki herkesi sürekli kan bağışı donörü olarak görmeyi arzu ediyoruz. Ağaoğlu Grubu’nun kan bağışı 7 hafta sürecek bir program. Bu da bizim için çok güzel bir olay. Bizlere bu şekilde yardımcı olan örnek kurumlarımızı da kutlarız.” diye konuştu.
 
“Kızılayımız gerçekten güzel hizmetler veriyor”
 
Başarılı faaliyetlerinden dolayı Kızılay’ı takdir ettiğini söylen Ali Ağaoğlu ise, “Ağaoğlu olarak sosyal sorumluluk görevlerimizi yerine getiriyoruz. Önemli gördüğümüz tüm alanlarda elimizden gelen desteği vermeyi sürdüreceğiz. Her afette her sıkıntıda Kızılayımız gerçekten güzel hizmetler veriyor. Özellikle kan ihtiyacı konusunda çok iyi çalışmalar yürütüyor. İnsanın hayatta en değerli şeyi canıdır. Ağaoğlu Grubu’nda çalışanlar ve sitelerinde oturanlar olarak böyle bir kutsal görevi yerine getirmeyi uygun gördük. Umarım güzel katkılarımız olur. Kan bağışının bir seferde toplu olarak değil sürekli olarak yapılması gerekiyor. Çünkü alınan kanlar ilelebet saklanacak bir şey değil. Bu yüzden kan bağışlarının süreklilik arz etmesi lazım. Biz de bu işbirliğini zaman yayarak sürekli hale getirmeyi planlıyoruz.” ifadelerinde bulundu.