KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
7 / 4 / 2017
PAEM Öğrencilerinden Kan Bağışına Büyük Destek
Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) ve Türk Kızılayı işbirliği ile geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen kan bağışı kampanyasının bu yıl ikincisi gerçekleştiriliyor.

Polis Akademisi Başkanlığı’nın Gölbaşı Kampüsü’nde 5 Nisan 2017 tarihinde başlayan kampanya kapsamında sorumlu hekimler tarafından kan bağışı ve kan bağışının önemi hususunda yapılan bilgilendirmenin ardından kan bağışına geçen öğrencilerin kampanyaya olan yoğun ilgileri devam ediyor.

 “Akademi öğrencilerine ilgi ve katkılardan dolayı teşekkürler”

Kampanyanın açılışı sırasında konuşma yapan Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Erkan Oğuztürk, akademi öğrencilerine kan kampanyasına gösterdikleri ilgi ve katkılardan dolayı teşekkür etti.

Kanın fabrikada seri üretiminin yapılamadığına işaret eden Oğuztürk, "Kan bağışını illaki birileri yapacak ki hastadır, yaşlıdır, bebektir kimin ihtiyacı varsa ona kanı kullanabilelim. Kızılay olarak bizler de sizlerden aldığımız kanı güvenlik tedbirlerimiz çerçevesinde işleyip sağlık koşulları kapsamında ihtiyacı olan insanlara bir nevi aracı olarak gönderiyoruz." dedi.
 
“Türk Kızılayı’nı akademide ağırlamaktan gurur duyuyoruz”

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Fatih İnal’da Türkiye'nin merhametinin, şefkatinin ve mazlumların yanında bulunmasının sembolü olan Türk Kızılayı’nı akademide ağırlamaktan gurur duyduklarını söyledi. "Bugün milletimiz için kanımız ve canımız helaldir." diyen İnal, ne zaman ihtiyaç duyarsa Türk Kızılayının yanında yer alacaklarını ifade etti.

Ayrıca kampanyaya destek veren öğrencilerle gurur duyduğunu kaydeden İnal, "Bu kampanyamız 80 milyonluk milletimize mihmandarlık yapar. Kan gerçek anlamda ihtiyaç. Biraz önce genel müdürümüzün de söylediği gibi kan fabrikayla üretilen bir ilaç değil, kaynağı insan." Diyerek sözlerine devam etti ve kan bağışında bulunan öğrencilerin ihtiyaç halinde yine seve seve bağışta bulunabileceklerini belirtti.

“Vatana ve millete canımız, kanımız feda”

Komiser Yardımcısı Kübra Ersan ise konuşması sırasında Polis Akademisi olarak Türk Kızılayı ile böyle bir projede yer almaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek; "Bu işi öğrencilerimize anlatırken vatana ve millete canımızın, kanımızın feda olduğunu her zaman söyledik. Verdiğimiz tüm kanlar, isteyen, dileyen, kan bağışı bekleyen herkese ulaşır." dedi.
 
Etkinlik sırasında, açılış konuşmalarının ardından Türk Kızılayı Genel Başkan Danışmanı Şehmus Yıldırım tarafından, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Fatih İnal’a bir teşekkür plaketi takdim edildi.

5 Nisan 2017 tarihinde başlayan ve 8 Nisan 2017 tarihine kadar sürecek olan kampanya kapsamında PAEM Öğrencilerini kan bağışlamaya bekliyoruz.