KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
12 / 4 / 2017
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Kan Bağışladı
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi ve Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi iş birliği ile Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. 
 
Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu yönünde bilinç oluşturmayı hedefleyen kampanyaya Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Jandarma Alay Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Sağlık Müdürü Dr. F. Ender Güngüneş, KHB Genel Sekreteri Op. Dr. Mustafa Boyabatlı, Yüksek ihtisas Hastanesi Yöneticisi Başhekim Uzm. Dr. Tekin Akça, Kızılay Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz Kaplanhan, Türk Kızılayı Ankara Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Uğur Kahraman, Genel Sekreterlik ve hastane yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, etkinlik sırasında yaptığı konuşmada “Yüksek ihtisas hastanesi kamu çalışanlarımızla Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destek vermek için bir aradayız. Kamu çalışanlarımız Kızılay’ın çağrısına kulak vermiştir.” dedi. Ayrıca ilk defa kan bağışlayacak olan kişilerle birlikte rekor bir kan verme oranına ulaşılacağını, hastane personellerinin bu konuda duyarlı olduğunu ve bundan sonra periyodik olarak tüm kurumları kan bağışında bulunmaları yönünde destekleneceğini belirterek; “Kızılay bizim yüz akımızdır. Kızılay her konuda insani değerler için başarılı hizmetler sunuyor. Bu kurumsal başarı birçok hizmetle destekleniyor. Bunların en önemlilerinden birisi kan bağışıdır. İlk kan bağışında bulunan Sayın Valimiz ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.” dedi.