KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
19 / 4 / 2017
İstanbul Anadolu Yakası Üniversiteleri İle Önemli İşbirliği
Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü tarafından 14 üniversitenin katılımı ile II. İstanbul Anadolu Yakası Üniversiteleri İşbirliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı ve Genel Merkez Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhami Yıldırım, İstanbul Şube Üniversiteler Birim Başkanı İlyas Ceylan ile 14 Üniversiteyi temsilen üniversitelerinde kan bağışı organizasyonlarının düzenlenmesine öncülük eden Türk Kızılayı Kulübü öğrencileri ve kulüp yapılanması olmayan üniversitelerde Kızılay gönüllüsü genç üniversiteliler katılım gösterdi.

Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Uzm. Dr. İlhan Birinci’nin açılış konuşması ve Bölge Kan Merkezi faaliyetlerini tanıtan sunumu ile başlayan toplantı sırasında konuşma yapan Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı ve Genel Merkez Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhami Yıldırım gençlerle böyle bir organizasyonda bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu, gençlerin üniversitelerinde kan bağışı ve diğer sosyal sorumluluk projelerini başarıyla yürüttüklerini belirtti.

Toplantının devamında Kan Bağışçısı Kazanım Yetkilisi Funda Akengin Koçman Kan Bağışı konusunda bilinçlendirme eğitimi verirken; Kök Hücre Kazanım Yetkilisi Nesrin Gürsul Akdağ Kök Hücre Bağışı ve TÜRKÖK Projesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi ve İstanbul Şube Üniversiteler Birim Başkanı İlyas Ceylan ise katılımcılara, “Can Kurtaracak Kan Damarda Durmaz” sloganı ile Marmara Üniversitesinde düzenlenen ve ses getiren kan bağışı kampanyasını nasıl gerçekleştirdiğini anlatarak; üniversitelerde çalışmaların nasıl yapılacağı konusunda bilgiler verdi.

Toplantının ikinci bölümünde gençler farklı üniversitelerden oluşan karma gruplara ayrılarak “En Başarılı Üniversite Kampanyası Sizce Nasıl Olmalı?” konulu grup çalışması için Kan Bağışçısı Kazanım Yetkilileri liderliğinde atölye çalışmasına başladılar. Bir saatlik sürenin sonunda her grup, kendi kan bağışı kampanyasının nasıl daha başarılı olacağı ile ilgili kısa sunumlarını yaptı.

Toplantı sonrasında katılımcılara “II. İstanbul Anadolu Yakası Üniversiteleri İşbirliği Toplantısı”na katılımları dolayısıyla katılım ve teşekkür belgesi takdim edildi. Ardından, gençlerin kanın alımından hastaneye transferine kadar hangi aşamalardan geçtiğini yakından görebilmeleri için Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi’ne yapılan ziyaret ile toplantı sona erdi.