KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
24 / 4 / 2017
“Damar Yolundan Hayat Yoluna” Kampanyası Başladı
Karabük Kan Bağışı Merkezi, Türk Kızılayı Bartın Şubesi ve Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile “Damar Yolundan Hayat Yoluna” adlı kan bağışı kampanyası hayata geçirildi.

Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın İl Jandarma Komutanı Albay Osman Arslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Bartın İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu ve Bartın İl Sağlık Müdürü Dursun Koç’un kan bağışlarıyla başlayan kampanyaya ayrıca Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin ile Türk Kızılayı Karabük, Sinop, Kastamonu, Taşköprü ve Safranbolu Şube Başkanlıkları katılım sağladılar.

Bartın Valisi Nusret Dirim kan bağışının ardından yaptığı konuşmada "Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu kan ihtiyacını karşılamak üzere Türk Kızılayı ile yürütülen önemli bir proje. Türk Kızılayımız, gerek genel merkez, gerekse bölge temsilcileriyle bugün güçlü bir şekilde buradalar ve kampanyaya destek veriyorlar." dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında şimdiye kadar 88 ünite kan bağışı alındı. Türk Kızılayı’nın bütün gönüllü kan bağışçılarına teşekkür ediyor ve 30 Nisan 2017 tarihine kadar herkesi Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışına davet ediyoruz.