KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
8 / 5 / 2017
Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden “Duyarlı Gençlik Mutlu Kozan” Projesi
Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hayata geçirilen “Duyarlı Gençlik Mutlu Kozan” projesi kapsamında toplam 801 ünite kan bağışı alındı.

Türk Kızılayı Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi, Türk Kızılayı Kozan Şube Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin işbirliği ile okulun spor salonunda gerçekleştirilen kampanya öğretmenler, öğrenciler ve Kozanlılar tarafından yoğun ilgi gördü.

“Kan Ver Can Ver” sloganıyla iki gün süren kampanya kapsamında her bir öğrenci, etrafındaki 10 kişiyi kan bağışının önemi konusunda bilgilendirmek yoluyla kan bağışlamaya teşvik ederek kampanyaya destek oldu. Alınan 801 ünite kan bağışı ile lise düzeyinde yürütülen kampanyalar arasında en büyük rakama ulaşıldı.

Okul Müdürü Ruhşi Gül etkinlik sırasında yaptığı konuşmada Kozan'ın çok büyük bir kent olmadığını ifade etti ve "Kozan birçok ilden de büyük. Nüfusumuz merkezde 80 bin civarında. Biz 801 ünite kan toplayabildiğimiz için çok mutluyuz. Bir insanın hayatını kurtarmak çok güzel. Verilen her bir kan en az üç kişiye umut oluyor." dedi.