KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
8 / 5 / 2017
Namık Kemal Ortaokulu’nun Kan Bağışına Desteği Sürüyor

Namık Kemal Ortaokulu’nda bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası kapsamında 320 ünite kan bağışı alındı.
 

Türk Kızılayı İskenderun Kan Bağış Merkezi, Namık Kemal Ortaokulu ve Okul Aile Birliği işbirliği ile okul bahçesinde gerçekleştirilen kampanya; öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından büyük ilgi gördü. Alınan 320 ünite kan bağışı ile geçtiğimiz yıl 255 ünite olan kan bağışına oranla önemli bir artış gözlendi.
 

Kızılay İskenderun Müdürü Volkan Karaca ve İskenderun Kızılay Kan Merkezi Bağışçı Kazanım Uzmanı Hilal Ayas yaptıkları açıklamada, Namık Kemal İlköğretim Okulu vatandaşlık görevini ve halkımıza bu konuda çağrıyı çok başarılı bir şekilde yapmaktadır. Duyarlı velilerimiz ve öğretmenlerimize bu desteğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Ali Koç ” Biz okul olarak artık gelenekselleşen Kan Bağışı programımızın dördüncü yılına girdik. 4 yıldır bağış sayımızın artması bize gurur ve mutluluk vermekte. Sabahtan akşam 19:00′lara kadar kalıp kan bağışı yapmak isteyen velilerimize, vatandaşlarımızla ilgilenen okulumuz öğretmenlerimize, Okul Aile Birliğimize ve tabi ki Kızılay personellerine çok teşekkür ediyoruz. ‘Kan Bağışı Hayat Kurtarır’ bilinciyle duyarlı davranarak kan bağışlayan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.