KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
11 / 5 / 2017
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kan Bağışına Destek Oluyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Türk Kızılayı ile imzalanan iş birliği protokolü kapsamında kan bağışçısı kazanımı çalışmalarında Türk Kızılayı’na destek olmaya devam edecek.
 
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan ve Hedef 25 Projesinin başladığı 2006 yılından bu yana gönüllü kan bağışçısı kazanım çalışmalarında Türk Kızılayı’na büyük destek olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile bir iş birliği protokolü imzalandı.
 
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen imza töreni öncesinde Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım’ın güvenli kan temini konusunda yaptığı sunumla başladı. Törene Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Habib Demirel, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcıları ve Genel Sekreteri, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Senato Üyeleri, Fakülte Dekanları ve Yüksekokul Müdürleri ile Türk Kızılayı Samsun Şube Başkan Yardımcısı Korhan Çömezoğlu ile Türk Kızılayı Canik Şube Başkanı Hatice Örs katılım sağladı.
 
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç tören bitiminde Türk Kızılayı’na desteklerinin her alanda artarak devam edeceğini ifade edip, kan bağışının önemini vurgulayarak katılımcıları düzenli kan bağışında bulunmaya davet etti. İmza törenine eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, kampanyanın ilk kan bağışını yaparak kurum çalışanlarına öncülük etti.