KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
29 / 5 / 2017
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden Kan Bağışı Otobüsü Desteği
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılayı arasında imzalanan protokol kapsamında; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Kızılayı’na tam donanımlı kan bağışı otobüsü tahsis edildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen törene Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Şanlıurfa Kızılay Şube Başkanı Ahmet Elçi, Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Serdal Ucuz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

Tören sırasında konuşma yapan Başkan Çiftçi, "Böylesine hayati bir konuda Türk Kızılayı'nın yanında durarak destek sağladığımız için mutluyuz. Bilindiği gibi Şanlıurfa nüfusunun yüzde 45'i kırsal bölgelerde yaşıyor. Kızılay bugüne kadar her zaman zorlukları başaran ve hayat kurtaran kurum olarak çok önemli çalışmalara imza atıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de Türk Kızılayı'nın kırsal bölgelere daha aktif bir şekilde ulaşabilmesi için Kan Toplama Aracı tahsis ederek desteğimizi gösterdik. Bu anlamda da tüm vatandaşlarımıza Türk Kızılayı'na kan bağışında bulunmaları için çağrıda bulunuyorum" dedi.

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can ise konuşması sırasında, Şanlıurfa Belediye Başkanı Türk Kızılayı’na olan ilgi ve destekleri için teşekkürlerini sunarak, bir plaket takdim etti.