KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
6 / 6 / 2017
Hasta Hakları Koruma Derneği (HAYASAD) Kan Bağışladı
Hasta Hakları Koruma Derneği (HAYASAD) ve Güney Marmara Bölge Kan Merkezi iş birliğiyle Bandırma’da ve Manyas’ta “1 Kan 3 Yaşam” sloganıyla kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.
 
HAYASAD Türkiye Koordinatörü Bora Berk, HAYASAD Marmara Bölge Koordinatörü Mutlu Mayda’nın yanı sıra Erdek, Manyas Ve Bandırma temsilcilerinin de yer aldığı kan bağışı kampanyasına Bandırma’da yer alan İşitme Engelliler Derneği, Sakatlar Derneği ve Bandırma Bedensel Engelliler Derneği de destek oldu. Vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında toplam 103 ünite kan bağışı alındı.
 
HAYASAD (Hasta Hakları) Derneği Türkiye kurucu koordinatörü Balıkesir İl Başkanı Bora Berk etkinlik sırasında yaptığı konuşmada “Burada kan bağışı yapmak üzere toplandık. Bizimle birlikte olan İşitme Engelliler Derneği Başkanı, Sakatlar Derneği Başkanı ve Bandırma Bedensel Engelliler Derneği Başkanına ve Balıkesir Kızılay Merkezine vermiş olduğu destekten dolayı da çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
HAYASAD Marmara Bölge Koordinatörü Mutlu Mayda ise konuşması sırasında, kan bağışına destek olan herkese teşekkür ederken, “Burada hep beraber kan vereceğiz. Bir ünite kan 3 yaşam sloganıyla başlayan bu kampanyamızı devam ettireceğiz.” dedi.