KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
8 / 6 / 2017
Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi’nden Ankara Valiliği’ne Ziyaret
Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat Güler, Ankara Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Uğur Kahraman ve Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Bölge Kan Bağışçısı Planlama Uzmanı Abdullah Okay Ramazanoğlu Ankara Valisi Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Vali Ercan Topaca’ya Türk Kızılayı tarafından yürütülen faaliyetler ve kan hizmetleri alanında kaydedilen başarılar hakkında bilgiler verilerek; Ankara Valiliği’nin Türk Kızılayı’na olan ilgi ve desteklerinin önemi değerlendirildi. Ayrıca Vali Ercan Topaca’ya söz konusu ilgi ve destekleri dolayısıyla bir teşekkür plâketi takdim edildi.

Vali Ercan Topaca ise Türk Kızılayı’nın ulusal ve uluslararası alanda yürüttüğü faaliyetleri yakından takip ettiğini ve Hatay’da görevli bulunduğu sürede Suriye İnsani Yardım projesi kapsamında yapılan çalışmaların başarısına bizzat tanık olduğunu söyledi. Ayrıca kendisinin de düzenli kan bağışçısı olduğunu belirterek; Ankara Valiliği olarak bugüne kadar kan bağışı konusunda büyük bir memnuniyetle Türk Kızılayı’na destek olduklarını ve söz konusu desteklerinin gelecekte de devam edeceğini belirtti.