KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
18 / 8 / 2017
Kızılay Marmara Depremi’nde Hayatını Kaybedenleri Unutmadı
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 18. yılında depremin merkez üssü Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla anma etkinliği düzenlendi.

Gölcük Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kavaklı’da düzenlenen ve Kızılay’ın destek verdiği 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi anma etkinliğine Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Denetim Kurulu Raportörü Cengiz Koç, Kızılay Şube Başkanları, gönüllüler ve Kızılaycılar katıldı.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösteren anma etkinliği sırasında Türk Kızılayı tarafından ilk yardım ve yotalama eğitimleri verildi. Ayrıca bilgilendirici faaliyetlerin yanı sıra katılımcılara Kızılay tarafından kavurmalı pilav, tatlı, ayran, çorba, çay ve maden suyu ikramı yapıldı.

Anma Etkinlikleri Değirmendere’de de Sürdü

İzmit Belediyesi’nin, İzmit Kaymakamlığı’nın, Gölcük Rotary Klübü’nün ve  Kocaeli Anneleri’nin destekleriyle yürütülen etkinlik yine vatandaşlar tarafından büyük gördü. Ayrıca Benim Adım Osman film ekibinin de katılım sağladığı etkinlik sırasında katılımcılara Kök Hücre Sorumlusu Adem Budaycıoğlu tarafından kök hücre eğitimi verildi. Film oyuncularından Çılgın Sedat, Metin YILDIZ, Deniz Oral, Ateş Uçan ve Çiğdem Tunç’ta kan ve kök hücre bağışında bulunarak ilgi ve desteklerini esirgemediler. Anma etkinliği sonunda ise 80 ünite kan bağışı ve 48 kök hücre bağışı alındı.