KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
3 / 11 / 2017
Gölbaşı Darüşşifa Koleji ve Pursaklar Şehit Ali İhsan Lezgi Orta Okulundan Kan Bağışına Destek
Gölbaşı Darüşşifa Koleji, Pursaklar Şehit Ali İhsan Lezgi Orta Okulu yönetici ve öğretmenleri 29 Ekim – 04 Kasım Kızılay Haftası münasebetiyle kan bağışı yaparak Türk Kızılayı’na destek oldular.

Kampanya öncesinde, Gölbaşı Darüşşifa Koleji ve Pursaklar Şehit Ali İhsan Lezgi Orta Okulu öğretmen ve öğrencilerine kan bağışı hakkında bilgilendirme eğitimi yapıldı. Eğitim sonunda Gölbaşı Darüşşifa Koleji ve Pursaklar Şehit Ali İhsan Lezgi Orta Okulu öğretmen ve personelleri kan bağışında bulundular. Kan bağışına destek olan okul yöneticileri eğitim sonunda yaptığı konuşmada; öğretmen ve personelleri ile Kızılay Haftasını kan bağışı yaparak kutladıklarını belirterek kan bağışı yaparak hiç tanımadıkları insanlara şifa olmayı arzu ettiklerini, kan bağışını düzenli olarak yapmanın kişilerin olduğu gibi kurumlarında görevi olması gerektiğini, düzenli olarak öğretmen ve personelleri ile kan bağış kampanyalarına destek verdiklerini ve bu çalışmalarının diğer kurumlara da örnek olmasını istediklerini ifade etti.

Türk Kızılayı olarak kan bağış kampanyasını planlayan Gölbaşı Darüşşifa Koleji ve Pursaklar Şehit Ali İhsan Lezgi Orta Okulu öğretmenleri ve personellerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.