KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
16 / 2 / 2018
Karabük'te Mobil Kan Bağışı Aracının Açılışı Gerçekleştirildi
Türkiye’nin ihtiyacı olan kanı gönüllü kan bağışçılarının desteği ile karşılayan Türk Kızılayı bu alanda yürüttüğü faaliyetlerini yaygınlaştırmak amacı ile kan alma birimleri ve araçlarının sayısını her geçen gün artırmaktadır. Bu kapsamda Karabük Kan Bağışı Merkezi’ne ait mobil kan bağışı aracının açılışı Safranbolu’da gerçekleştirildi.
 
Türk Kızılayı Safranbolu Şube Başkanlığı ile Karabük Kan Bağışı Merkezi’nin gerçekleştirdiği mobil kan bağışı aracının açılışı Karabük Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, Taşköprü Şube Başkanı Hüseyin Seven, Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışa yoğun ilgi gösteren Karabük halkı mobil kan bağışı aracında kan bağışında bulundu.
 
Türk Kızılayı’nın kan hizmetleri alanında yürüttüğü faaliyetlere destek veren tüm yöneticilere, katılımcılara ve Karabük halkına teşekkür ederiz.