KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
16 / 3 / 2018
Güvenli Kan Temini Projesi Kapsamında Önemli İş birliği
İçişleri Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında Güvenli Kan Temini Projesi Kapsamında Önemli bir İş birliğine imza atıldı.

İçişleri Bakanlığı’nda Vali/Müsteşar Muhterem İnce ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık önderliğinde gerçekleştirilen törene Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Erdil, I. Hukuk Müşaviri Avni Çakır, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, Hukuk Müşaviri Kadir Akın Gözel, Sahil Güvenlik Komutan Yard. Albay Cengiz Fitöz, JGK MEBS Başkanı Tuğg. Engin Çırakoğlu, JGK Daire Başkanı Rıdvan Başkan, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu katılım sağladı.
 
İmzalanan iş birliği protokolü ile Türk Kızılayı tarafından yürütülen, ülkenin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçılarından karşılanması ve kan bağışı bilincinin toplumda yaygınlaştırılması amacında olan Güvenli Kan Temini Projesi doğrultusunda; İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi katkı ve destek sağlamaya devam edecektir.
 
Kızılay’ın Hizmetleri ile Milletçe İftihar Ediyoruz

Vali/Müsteşar Muhterem İnce törenin açılış konuşması sırasında, öncelikle Afrin’de şehit olan askerlerimizi andı ve gazilerimize acil şifalar dileyerek sözlerine şöyle devam etti  “Hayırlı bir iş buradayız. Kızılay iftihar edeceğimiz pek çok faaliyet yürütmektedir. Afrin’de de insani yardım alanında mucize yaratmaya devam ediyor. Başta Genel Başkan olmak üzere bütün Kızılaycılara teşekkür ediyoruz. İmzalanacak bu iş birliği protokolü ile bizler de bu hizmetlere katkı sağlamış olacağız.

İş Birliğimiz Daha Sistematik Bir Şekilde Devam Edecek

Vali/Müsteşar Muhterem İnce’nin ardından yaptığı konuşma sırasında Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, söz konusu iş birliğine bağlı olarak mutluluk duyduklarını belirterek, Türk Kızılayı’nın Onursal Başkanı’nın Cumhurbaşkanımız olduğunu vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti: “Beşeri veya doğal afetlerde yani alanda yürüttüğümüz faaliyetler sırasında, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Mülki Amirler ile iş birliği halinde hareket etmekteyiz. 150 yıldır dünyada insan ızdırabını dindirmek üzere faaliyetler yürütmekteyiz. Afrin’de olduğu gibi dünyada da ihtiyaç halinde olan insanlar hilalimizi gözlüyor ve biz Kızılaycıları görünce mutlu oluyorlar. Kan hizmetleri alanında ise ülke genelinde her gün 1.300 hastaneye, 9.100 ünite kan ve kan ürünü göndermekteyiz. İmzalayacağımız protokol ile iş birliğimiz daha sistematik bir hale gelecektir.”

Tören Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın, Vali/Müsteşar Muhterem İnce’ye hediye olarak Nostaljik Kızılay Mineralli Su Şişesi takdim etmesinin ardından sona ermiştir.