KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
20 / 4 / 2018
Uludağ Üniversitesi’nin Kan Bağışına Desteği Sürüyor
Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 9 ve 10 Nisan 2018 tarihlerinde Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can‘ın katılımıyla Türk Kızılayı çalışmalarının anlatıldığı bir konferans ve bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Konferans katılımcılarına Genel Sekreter Hüseyin Can tarafından Türk Kızılayı’nın faaliyet alanları, ulusal ve uluslararası alanda geçmişten günümüze yürütülen faaliyetler hakkında; Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır tarafından ise Kan Hizmetleri alanında yürütülen faaliyetler, ülkemizde ve dünyada kan bankacılığı ve kan bağışının önemi gibi konularında bilgiler verildi. Konferans sonunda Uludağ Üniversitesi’nde lokma dağıtımı yapıldı.

Genel Sekreter Hüseyin Can, Türk Kızılayı Bursa Şube Başkanı İbrahim Dokunmazer ve Uludağ Üniversitesi Yöneticileri eşliğinde konferansın ardından, konferansla eş zamanlı olarak kampüste devam eden kan bağışı alanını ziyaret ederek kan bağışçılarıyla sohbet ettiler.

Kızılay gönüllüsü öğrencilerin desteğiyle gerçekleşen ve iki gün süren kampanya sonunda toplam 108 ünite kan bağışı alındı.