KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
11 / 5 / 2018
Afyon Kocatepe Üniversitesinden “2018 Yılında 2018 Ünite Kan”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Öğrenci Konseyi Başkanlığı ve Türk Kızılayı iş birliğiyle hayata geçirilen “2018 Yılında 2018 Ünite Kan” adlı kan bağışı kampanyası tamamlandı.

Türk Kızılayı tarafından üniversitelerde yürütülen kan bağışı faaliyetleri kapsamında, sahip oldukları güçlü sosyal sorumluluk bilinciyle desteklerini esirgemeyen Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencileri iş birliği ile bu yıl yeni bir kan bağışı kampanyası hayata geçirildi. “2018 Yılında 2018 Ünite Kan” sloganıyla 1 Mart 2018 tarihinde başlayan kampanya, 30 Mart 2018 tarihinde sona erdi ve bu süre zarfında toplam 2018 ünite kan bağışı alındı.  

Projenin, geçtiğimiz günlerde Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen gala gecesine ise AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Öğrenci Konseyi Başkanı Okan Özdemir, Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Danıştekin, Türk Kızılayı Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen, Afyon Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Kubilay Akman ile pek çok öğrenci ve personel katılım sağladı.

Etkinlik sırasında ayrıca Türk Kızılayına yönelik destekleri için Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş’a Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Danıştekin tarafından, bir plaket takdim edildi.

“Bizler Haklı Bir Gurur Yaşamaktayız”

Gala gecesinin açılış konuşması yapan Öğrenci Konseyi Başkanı Okan Özdemir, 2016 yılından itibaren kan bağışına olan desteklerinin her daim artarak devam ettiğini ifade etti. Özdemir, “Bizler bir önceki dönemde başlayan, her geçen gün üstüne kata kata ilerleyen bu projenin bugününe gelindiği zaman haklı bir gurur yaşamaktayız. Burada övülmesi gereken kişiler sizlersiniz. Bizler milli ve manevi hassasiyetimiz olduğu anda elimizi taşın altına koymaktayız.” dedi.

“Kan Bağışı Konusunda Farkındalık Oluşturmak Burada En Önemli Husus”

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş açılış konuşmasının ardından yaptığı konuşma sırasında, yapılan bağışlar ile toplum nezdinde farkındalık yaratmanın önemine değinerek “Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak burada en önemli husus durumdaydı. Bu etkinliğin amacı da zaten kan bağışı konusunda bu farkındalığı oluşturmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur.” dedi.

“Destekleriniz Bizleri Çok Mutlu Ediyor”

Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Danıştekin ise katkılarından ötürü tüm bağışçılara teşekkür etti. Danıştekin, “Sizler en başından beri bu kampanyalara destek verdiniz. Bu desteğiniz bizleri çok mutlu etti. Afyon Kocatepe Ünversitesi, Türk Kızılayı olarak yürüttüğümüz faaliyetler sırasında desteklerini esirgememektedir. Bizler de bu iş birliği elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.