KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
14 / 5 / 2018
Erdemir İlköğretim Okulundan Kan Bağışına Büyük Duyarlılık
Türk Kızılayı Zonguldak Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü ve Karadeniz Ereğli Erdemir İlköğretim Okulu Müdürlüğü iş birliği ile “Bir Damla Bin Umut” sloganıyla yeni bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirilerek; okullarda yürütülen başarılı kampanyalara bir yenisi daha eklendi.

Karadeniz Ereğli Erdemir İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra veliler ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının destek olduğu kampanya ile 682 ünite kan bağışı alındı. Böylece Zonguldak’ta, okullar arasında yürütülen kan bağışı kampanyaları arasında Samsun’un Çarşamba ilçesinde bir okulda en fazla kan bağışıyla ulaşılan 611 ünite kanın üzerinde bir kan bağışına ulaşıldı.

“Erdemir İlköğretim Okulu Bu Yıl Rekor Seviyede Kan Bağışına Ulaştı”

Etkinlik sırasında konuşma yapan Zonguldak Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, alınan 682 ünite kan bağışı ile her yıl düzenli olarak Karadeniz Ereğli Erdemir İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen kan bağışı kampanyaları arasında bu yıl en yüksek bağışa ulaşıldığını belirtti ve “Okul Müdürümüz Yaşar Ciğer hocamız bir aydır hummalı bir çalışma yürüterek sadece velilerimizi değil Ereğli’nin tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını da harekete geçirerek büyük bir başarıya imza attı. Biz zaten daha önce üniversite bazında gönüllü kan bağışında büyük başarılara imza atarak Zonguldağımızı gündeme taşımıştık. Bugün ise Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarımızda bugüne kadar bir gün de alınan en çok gönüllü kan bağışı almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu duyguları bizlere yaşatan başta Okul Müdürümüz Yaşar Ciğer olmak üzere tüm öğretmenlerimize, tüm velilerimize, tüm gönüllü kan bağışında bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, tüm siyasi parti teşkilatlarına, Türk Kızılayı Karadeniz Ereğli Şubemize, tüm hemşehrilerimize ve tabi ki olağanüstü gayret gösteren değerli mesai arkadaşlarıma tüm personelime şükranlarımı sunuyorum." dedi.