KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
16 / 5 / 2018
Burdur Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı’dan Yetmiş Birinci Kan Bağışı
Sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle bilinen Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, kan bağışçısı olmaya başladığı öğrencilik yıllarından bu yana kan bağışında bulunmaya devam ediyor.

Rehberlik ettiği sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal duyarlılığın artırılması doğrultusunda yürütülen çalışmalarına yön veren Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Türk Kızılayı Burdur Kan Bağışı Merkezini ziyaret etti. Bugüne kadar yetmiş kez kan bağışlamış olan Vali Yardımcısı Sandıkçı burada yetmiş birinci kan bağışını gerçekleştirdi.

“Kan Bağışı Konusunda Herkes Duyarlı Olmalı”

Burdur ilinde en fazla kan bağışlayan kan bağışçısı olan Sandıkçı, yaptığı açıklamada kan bağışı konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini vurgulayarak; “Özellikle bütün vatandaşlarımızı kan ve organ bağışlama konularında duyarlılığa davet ediyorum ayrıca şimdi Ramazan ayına girdik. Hepimize hayırlı olsun. Ramazan ayında kan bağışları biraz azalıyor. Bu konuda çok duyarlı olmamız gerekiyor. 60 yaşındayım ve bugün yetmiş birinci kan bağışında bulunuyorum. Her zaman da kan bağışlamaya devam edeceğim. Bu duyarlılığı herkesten bekliyoruz.” dedi.

“Ramazan Ayında da Herkesi Kan Bağışına Davet Ediyoruz”

Türk Kızılayı Burdur Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Nefise Akdemir ise kan bağışlamanın hayat kurtarmakla aynı anlamda olduğunu, Ramazan ayı ve hava koşulları nedeniyle kan bağış oranlarında düşüş yaşandığını fakat kana olan ihtiyacın azalmadığını belirtti. Ramazan ayında da herkesi kan bağışına davet ederek; “Ramazan ayında iftar saatinden sonrası için Cumhuriyet Meydanı, Gölhisar, Bucak gibi il ve ilçelerde faaliyetlerimizi planladık. Ramazan ayı, kan bağışlarında düşüş yaşanan bir ay. İnsanlar açken kan bağışında bulunamazlar ama iftar saati sonrasında ekiplerimizi de ayarlayarak, insanların kan bağışlayabilmelerini sağlıyoruz. Ramazan ayında kan vermeleri vatandaşların sağlıkları açısından bir sıkıntı doğurmayacak. Diğer aylarda olduğu gibi biz herkesi kan bağışına davet ediyoruz.” dedi.