KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
23 / 5 / 2018
Kan Bağışı Ligi’nde 180.964 Kan Bağışı
İlk kez Spor Toto Süper Lig’in 2013-2014 sezonunda hayata geçirilen ile hayata geçirilen ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Kan Bağışı Ligi, Spor Toto Süper Lig’in tamamlanmasıyla birlikte sona erdi.

Ülkemizin güvenli kan ihtiyacını karşılamak üzere, çalışmalarına aralıksız devam eden ve özel projelere imza atan Türk Kızılayının önemli projelerinden biri olan Kan Bağışı Ligi bu sezonda da futbol severler tarafından yoğun ilgi gördü. Kan bağışçılarının, kan bağışı sırasında kendilerine verilen taraftar formları üzerinde tuttukları takımı işaretleyerek takımlarına destek olmalarını sağlayan Kan Bağışı Ligi, Spor Toto Süper Lig’in 2017-2018 sezonu ile birlikte sona erdi.

Spor Toto Süper Lig’de yer alan futbol kulüplerinin taraftar gücünü kullanarak, toplumun kan bağışı konusundaki duyarlılığının artması ve kan bağışının düzenli hale gelmesi amacıyla hayata geçirilen Kan Bağışı Ligi boyunca 180.964 ünite kan bağışı alındı. Proje kapsamında kan bağışçısı olan yani ilk kez kan bağışlayan bağışçı sayısı ise 17.034 oldu.

Futbol sever gönüllü kan bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.