KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
21 / 9 / 2018
Antalya Kapalı Yol’da Yeni Kan Alma Birimi
Antalya il merkezinde şehrin en kalabalık caddelerinden biri olan, araç trafiğine kapalı yaya trafiğine açık Tahılpazarı Mahallesi Kapalı Yol üzerinde Türkiye’de bir ilk olan tamamen camla kaplı kan bağışı birimi kuruldu.

Kan bağışı kampanyalarımızda etkinliği, güvenilirliği ve kan bağışı sayısını arttırarak, kan bağışı faaliyetlerinin daha fazla kişiye ulaşması, hizmetin kalitesinin hem kan bağışçıları hem de çalışan personel açısından arttırılması ile kalite standartlarına uygun hijyenik ortamlarda kan bağışı işleminin gerçekleştirilmesi, iklim koşullarından etkilenmemek ekip iptallerinin azaltılması amacıyla Antalya’nın tarihi ve turistik dokusuna uygun bir tasarımla Kapalı Yol Caddesinde sabit kan bağışı birimi projesi hayata geçirildi.

Geçen süre zarfında çadır kurularak kan bağışı kampanyası düzenlenen Kapalı Yol’da 2017 yılında 302 ekip çalışması yapılarak 18.214 ünite kan bağışı alınmış soğuk, yağışlı ya da hava sıcaklığının yüksek olduğu günlerde de ekip çalışmalarına ara vermeden devam ettirilmiştir ancak buna rağmen 2017 yılında olumsuz iklim koşulları nedeni ile 62 gün ekip çalışması yapılamamıştır.

Hizmete geçen kan bağışı birimi ise Antalya protokolü, Kapalı Yol esnafı ve tüm vatandaşların takdir ve beğenilerini toplamıştır.

Kan bağışı birimimizin hizmete geçirilmesinde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Genel Sekreterliği, Zabıta Daire Başkanlığı olmak üzere tüm belediye çalışanlarına ve kan bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.