KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
27 / 9 / 2018
Türk Kızılay Kan Bağışçılarını Onurlandırdı
Türk Kızılay, kan bağışlayarak hayat kurtaran vatandaşları madalya ve plaket ile onurlandırdı.
 
Türk Kızılay tarafından yürütülen “Güvenli Kan Temini Programı” doğrultusunda insanları düzenli ve gönüllü kan bağışçılarına teşvik etmek ve ayrıca kan bağışçılarını onurlandırmak amacıyla uygulanan ödül sistemi kapsamında; Türk Kızılay Orta Anadolu Bölge Merkezi Müdürlüğü tarafından Ankara’da bir tören gerçekleştirildi.
 
45 kez kan bağışlayan bağışçıların plaket, 35 kez kan bağışlayan bağışçıların altın madalya ve 25 kez kan bağışlayan bağışçıların ise gümüş madalya ile onurlandırıldığı sistem kapsamında bu önemli etkinlik sırasında; 27 kan bağışçısına plaket, 39 kan bağışçısına altın ve 65 kan bağışçısına ise gümüş madalyaları takdim edildi.
 
Kan bağışçılarına, hak ettikleri plaketler ve madalyalar; Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Kan Hizmetleri Medikal Koordinatörü Dr. Mustafa Ulukanlıgil, Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat Güler ve Türk Kızılay Şube Başkanları tarafından sunuldu.
 
Tören, ardından ise tüm misafirlerin katılımıyla devam eden yemek programının ardından sona erdi.