KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
22 / 10 / 2018
Kocaeli Motor Bisiklet Topluluğu Kan Bağışladı
Türk Kızılay İzmit Kan Bağış Merkezi, Kocaeli Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu ve Komoto (Kocaeli Motor Bisiklet Topluluğu) işbirliğiyle İzmit’te bir kan ve kök hücre bağışı etkinliği düzenlendi.

Komoto üyesi yaklaşık 150 motor tutkunu, kan bağışının önemi konusunda farkındalık yaratmak ve insanları kan bağışına teşvik etmek amacıyla İzmit Anıtpark Meydanı’nda bulunan kan bağışı noktasında bir araya geldi.

Motosiklet sürücüleri olarak sürekli toplumsal olaylarda farkındalık oluşturmak için bir araya geldiklerini söyleyen Kocaeli Motosiklet Topluluğu Derneği üyelerinden Muhammet Ali Yücel, "Bugün Kocaeli’de motosikletliler birliği olarak bir kan bağışı organizasyonu başlattık. Bütün motosiklet kullanıcıları, gönüllü olarak gelip kan bağışında bulundular. Bu tür organizasyonları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kocaeli Üniversitesi Motor Sporları Kulübü Başkanı Furkan Akkan ise Motosiklet Toplulukları olarak, kan bağışının önemini insanlara duyurabilmek amacıyla biraraya gelerek kan bağışladıklarını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.