KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
9 / 11 / 2018
Hakim ve Savcı Eğitim Merkezinden Kan Bağışına Büyük Destek

Ankara'nın Sincan ilçesinde bulunan ve 81 vilayetteki adliye personeline belirli aralıklarla eğitim veren Adalet Bakanlığına bağlı Personel Eğitim Merkezinde bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

 

Kızılay Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi tarafından, Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Hâkim ve Savcı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Hakim Savcı Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Hakim Uğur PARLAK’ın destekleriyle gerçekleştirilen etkinliği, AK Parti Erzurum Milletvekili Sayın Selami ALTINOK ve eşi Sayın Hakim Gülhan Altınok ziyaretleriyle onurlandırdı. Ziyareti sırasında kısa bir konuşma yapan Sayın Selami ALTINOK, Kızılay tarafından yürütülen faaliyetlerin başarısına vurgu yaparak; teşekkür etti.

 

Eğitim Merkezinde her dönem düzenli olarak gerçekleştirilen ve bu dönemde hakim ve savcı adaylarının yanı sıra hakim ve savcılar tarafından büyük ilgi gören etkinlik sonunda, toplam 184 ünite kan bağışı alındı. Böylece Hakim ve Savcı Eğitim Merkezinde bugüne kadar alınan kan bağışı sayısı 1.700 üniteye yükseldi.