KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
31 / 1 / 2019
Bursa Büyükşehir Belediyesinden Kızılaya Anlamlı Destek
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Güney Marmara Bölge Kan Merkezi iş birliğiyle Bursa Büyükşehir Belediyesinde bir kan ve kök hücre bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kampanya, başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş olmak üzere belediye çalışanları tarafından büyük ilgi gördü. İlk etapta 'Kan Bağışı ve Kök Hücre' konusunda bilgilendirilen Büyükşehir Belediyesi personeli, ardından kan bağışında bulundu.

“Herkesi Kan Bağışına Davet Ediyorum"

Kampanyaya katılarak kan bağışında bulunan Başkan Alinur Aktaş, konuşması sırasında Kızılayın hem Türkiye'de hem de gönül coğrafyasında herkese ulaştığına değinerek, kan bağışlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ayrıca Başkan Aktaş “Kampanyaya katılan tüm arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Gönlümüz arzu eder ki hiç kimse hasta olmasın ve kaza geçirmesin ama hayatın bir gerçeği... Bu anlamda sıkıntıya düşenlere ise Kızılay yetişiyor. Böyle güzel ve hayırlı bir organizasyona destek vermek, bu şehirde ve ülkede yaşayan herkesi mutlu ediyor. İnşallah bu kanlar birilerine şifa olsun" diyerek çalışmada emeği geçenleri ve destek verenleri tebrik etti.

"Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaç"

Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ise konuşması sırasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Büyükşehir Belediyesi personeline kampanyaya katkıları için teşekkür etti. Başkan Gürkan kan bağışının önemine değinerek, "Çok önemli bir görev, kan vermek. Kanı, sürekli bir ihtiyaç olduğunu düşünmek lazım. Ne zaman kimin ihtiyacı olacağı belli olmuyor. Onun için bizler, muhtaç olmadan, ihtiyacı olanlara yardım etme konusundaki hassasiyetimizi devam ettirelim istiyoruz" dedi. Ayrıca kış aylarında kan stoklarının azaldığını söyleyen Gürkan, "Havaların soğuması ile kan bağışları biraz daha azaldığı için vatandaşlarımızın kış aylarında hassasiyetinin biraz daha artmasını bekliyoruz.” diyerek, kampanyaya destek olan herkese teşekkür etti.