KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
6 / 2 / 2019
İstanbul Anadolu Adalet Sarayında Kan Bağışı
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kızılay Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi iş birliği ile “Kanımız Feda Olsun” adlı kan bağışı kampanyası hayata geçirildi.

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu'nda gerçekleştirilen ve İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar ile Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun’un kan bağışıyla başlayan kampanya; başsavcıvekilleri, savcılar ve adliye personelleri tarafından büyük ilgi gördü.

“Kanın İnsan Hayatındaki Yeri Çok Önemli”

Başsavcı İsmail Uçar, adliye bünyesinde bulunan kan merkezine yeterli bağışın yapılmaması nedeni ile bu kampanyayı başlattıklarını belirtti. Başsavcı Uçar, "Kanın insan hayatındaki yerinin çok önemli olduğunu bildiğimiz için bu bağışa destek amacıyla bir kampanya başlattık. Biz de bağışa katkıda bulunmaya geldik. Kızılay, 10 kez bağışta bulunana bronz madalya veriyor, biz de çalışanlarımıza istediği bölümde çalışma ödülü vereceğiz" diyerek kampanyaya teşvikte bulundu.

“Herkesi Kan Bağışına Davet Ediyoruz”

Basın Suçları Soruşturma Bürosu Yazı İşleri Müdürü Selçuk Köse, Başsavcılık tarafından başlatılan bu kampanyanın çok önemli olduğunu söyledi. Kendisinin aynı zamanda bir kök hücre bağışçısı olduğunu belirtip herkesi kan bağışlayama davet etti.