KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
12 / 2 / 2019
Van İl Emniyet Müdürlüğünden Kan Bağışına Destek
Van İl Emniyet Müdürlüğü teşkilatı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici önderliğinde kan bağışında bulundu.

Van İl Emniyet Müdürlüğü ve Türk Kızılay Güneydoğu Bölge Kan Merkezi iş birliği ile bir kan bağışı kampanyası düzenlendi. Van Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde 11 Şubat 2019 tarihinde başlayan ve üç gün boyunca devam edecek olan kampanyaya ilk gününde Türk Kızılay Güneydoğu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. İbrahim Çelik, Van Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Sinan Karakuş, Türk Kızılay Van Şubesi Başkanı Yalçın Özdemir, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri katılım sağladı.

Kan bağışında bulunan İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekinci, Kızılay tarafından başlatılan kampanyaya destek verdiklerini belirtti. İl Müdürü Ekinci, “Teşkilat mensuplarımız canlarını vermekte hiçbir zaman tereddüt etmemişlerdir. Bizler de binlerce şehidimizin bize bırakmış olduğu emanete sahip çıkmak adına canımızı ve kanımızı vermek için hiçbir zaman tereddüt etmeyiz. Kızılay teşkilatımız çok güzide bir teşkilattır. Bu noktada yapılan hayırlı kampanya çerçevesinde üç gün boyunca bu yerleşkede teşkilat mensuplarımız kanlarını bağışlayacaklar. Bu değerli ve hayırlı kampanyaya üst düzeyde katılım sağlanarak stokların artmasını diliyorum. Sloganımız ‘Kan Verin, Can Kurtarın ve Sizler de Sağlıklı Kalın’ şeklindedir. Kan vermenin ne kadar kıymetli olduğunu ve sağlığa faydalı olduğunu biliyoruz” dedi.

Bu yıl hava şartlarının çetin geçmesinden dolayı kan stoklarında bir azalma olduğunu dile getiren Kızılay Van Şube Başkanı Yalçın Özdemir ise “Duyarlı kamu çalışanlarımızın ve özellikle emniyet teşkilatımızın bugün kampanyaya verdiği destekten dolayı şahsım ve kurumum adına çok teşekkür ediyorum. Kanın kaynağı insandadır. Kan bağışlamakta sağlık içindir” diye konuştu.

Türk Kızılay Güneydoğu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. İbrahim Çelik ise Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık’ın ulusal bazda yapmış olduğu kan bağışı çağrısına vatandaşların ve başta Van İl Emniyet Müdürlüğü olmak üzere kurumların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek; desteklerinden dolayı Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici nezdinde tüm polis teşkilatına teşekkür etti.