KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
26 / 2 / 2019
Bursa Büyükşehir Belediyesinden Kızılaya Anlamlı Bağış
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından bir iş birliği protokolü imzalandı.

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen Türk Kızılay Bursa Şubesinin Olağan Genel Kurul Toplantısında Bursa Büyükşehir Belediye ile Türk Kızılay arasında bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Bursa Büyükşehir Belediyesi Güney Marmara Bölge Kan Merkezine kan alma aracı bağışlayacaktır.

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık kan aracı desteğinden ötürü Başkan Aktaş’a teşekkür ederek; yapılan protokolün, Bursa ilinde kan hizmetleri alanında sürdürülen faaliyetlerin sürekliliği açısından büyük önem taşıdığını paylaştı.

“Kızılaya Katkı Sağlamaktan Büyük Mutluluk Duyuyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise tören sırasında yaptığı konuşmada, Osmanlı’da yaralı ve askerlere yardım cemiyeti olarak faaliyete başlayan Kızılayın bugün dünyanın dört bir tarafına huzur ve mutluluk götürdüğünü kaydetti. Kurumun sahip olduğu tam imkânlarla din, dil ve ırk ayrımı gözetmeden iyi ve kötü günde insanlığın yanında yer aldığını vurgulayan Başkan Aktaş, “Bizler de Büyükşehir olarak Bursa Şubesi vâsıtasıyla imkânlarımız el verdiği ölçüde faaliyetlere destek olmaya çalışıyoruz. Kızılay, aynı zamanda fakir ve düşkün kimselerin her daim yanında bulunan, dünyanın dört bir tarafında bayrağımızı dalgalandıran önemli bir kuruluş. Böyle bir kuruma katkı sağlamaktan, çorbada tuzumuz bulunmasından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.