KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
10 / 5 / 2019
Ereğli’de Kan Bağışına Büyük İlgi
Türk Kızılay Zonguldak Kan Bağış Merkezi, Ereğli Kaymakamlığı, Erdemir İlkokulu ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliği ile bir kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Ereğli Gençlik ve Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve bir gün süren kampanyanın açılış törenine; Ereğli Kaymakamı İsmail ÇORUMLUOĞLU, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram BAŞOL, AK Parti İlçe Başkanı Fatih ÇAKIR, MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman DEMİRTÜRK, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan KELEŞ, Kızılay Zonguldak İl Başkanı Aydın ERGENÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail AKSOY, Erdemir İlkokul Müdürü Yaşar CİĞER, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler katılım sağladı. Bir gün süren etkinlik sonunda ise 990 ünite kan bağışı alındı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan Ereğli Kaymakamı İsmail ÇORUMLUOĞLU “Ben devamlı suretle kan bağışlıyorum ve bütün arkadaşlarıma kan bağışlamalarını tavsiye ediyorum. Kan bağışı hayırlı bir iş görme anlamında güzel bir çalışma. Kızılayımıza ve il başkanımıza teşekkür ediyorum çünkü kan bağışlayacak kişiyle beraber bu organizasyonu kurmak da çok kolay bir iş değil. Milli Eğitim camiasına da katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Buradaki toplanan kanın yerine gideceğine de ümidimiz tamdır. Ramazan ayında anladığım kadarıyla Kızılay kan alma konusunda biraz sıkıntı yaşıyor, inşallah biz de bu yönde destek olacağız. Okul idaresini de tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.

“Kanın Acil Değil Sürekli Bir İhtiyaçtır”

Kızılay Şube Başkanı Aydın ERGENÇ, Kızılay Kurumu’nun her konuda yardım muhtaç insanların yanında olduğunu ve bundan sonrada yanında olacağını belirtti. Aydın ERGENÇ konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kızılayımız her konuda yardıma muhtaç insanlarımızın yanında olmuştur ve bundan sonra da yanında olmaya devam edecektir. Bu faaliyet alanlarından biri de ülkemizdeki kan ihtiyacını karşılayarak hastanelerimize ve hastalarımıza ulaştırmaktır. Kızılay her gün yaklaşık 9 bin ünite kan topluyor; siz bağışçılarımız, gönüllülerimiz ve değerli devlet erkânımızla beraber bu kampanyamızı gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin 300 farklı noktasında bu kesintisiz devam etmesi gereken bir süreçtir. Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Ramazan ayları ve kış aylarında kan bağışları zaman zaman azalabiliyor ancak kan ihtiyacı devam ediyor. Bugün Malazgirt Zaferi’ne ithafen yapacağımız kan bağışı ile yaklaşan Ramazan ayı öncesinde kan stoklarımıza önemli bir katkıda bulunmuş olacağız.”

“Kampanyaya Destek Veren Herkese Teşekkürler”

Erdemir İlkokul Müdürü ve Proje Koordinatörü Yaşar Ciğer, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti. Ciğer teşekkür konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Hedefimize 1003 ünite kan toplanması ile ulaşıldı. Daha önceki Samsun Baruthane İlkokulu’na ait olan 912 ünite kan bağışı rekorunu egale etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler iyilik hareketi olarak yola çıktık. Bu süreçte özellikle Erdemir İlkokulu Velileri olarak kenetlendik. Kampanyanın başlangıcından sonuna kadar destek veren tüm sivil toplum kuruluşlarına, o gün canla başla çalışan Kızılay ve kan merkezi çalışanları ile tüm gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum.”