KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
23 / 10 / 2019
Cankurtaran Okullara Teşekkürler
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile 2018 yılında “Cankurtaran Okullar” adlı proje hayata geçirilerek, proje kapsamında Mersin ilinde bulunan okullarda kan bağışının önemi hususunda eğitimler verildi ve kan bağışı kampanyaları gerçekleştirildi.

Kan bağışının önemi konusunda öğrencilerin bilgilendirilmesini, geleceğin kan bağışçılarının yetişmesini ve ailelerin kan bağışının önemi hususunda sahip oldukları bilincin güçlendirilmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilmiş olan proje kapsamında; Mersin ilinde 78 okulda 2018-2019 yılları arasında düzenlenen kan bağışı kampanyaları sonucunda toplam 4127 ünite kan bağışı alındı.

Mersin Valiliği ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen söz konusu çalışmalar sonunda Mersin Öğretmen Evinde bir tören yapılarak; Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’ya, Kızılay Mersin Şube Başkanı Fehmi Gür tarafından kurumsal altın madalya takdim edildi. “Cankurtaran Okullar” adlı projede yer alan okul müdürlerine ise teşekkür belgeleri takdim edildi.