KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
31 / 10 / 2019
Bursa Teknik Üniversitesi Kan Bağışladı
Bursa Teknik Üniversitesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özelinde ‘BTÜ Toplulukları Kan Bağışında Yarışıyor’ adıyla bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Mimar Sinan Yerleşkesinde ve Yıldırım Yerleşkesinde çok sayıda öğrenci ve personel kan bağışında bulundu.

Güney Marmara Bölge Kan Merkezi, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve Bursa Teknik Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen etkinlik öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’in desteklerini esirgemediği etkinlik kapsamında 167 ünite kan bağışı alındı. Ayrıca sanatçı Bahadır Sağlam söyleşisi ve akustik dinletisi ile kan bağışı kampanyasına destek oldu.

Etkinlik sırasında konuşma yapan Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Kızılay’ın Dünya, Türkiye ve Bursa Bölgesinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kan bağışının çok önemli olduğunu ancak Kızılay’ın sadece “kan” olarak anlaşılmaması gerektiğinin altını çizen Gürkan, Kızılay’ın küresel bir insani yardım kuruluşu olduğunu ve bu doğrultuda insanın temel ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli tüm ekip ve donanıma sahip olduğunu ifade etti. Gürkan, Genç Kızılay Topluluğu’nun düzenlediği kan bağışı etkinliğinin de öğrencilerin duyarlılığını arttırmak adına önemli olduğunu vurguladı.