KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
26/02/2020
Adana Seyhan Gençlik Merkezi Kan Bağışladı
Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adana Gençlik Merkezi’ne üye gençler, Adana Seyhan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun öncülüğünde kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Adana Kan Bağış Merkezi ve Adana Seyhan Gençlik Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen organizasyonda, 18 yaşını dolduran ve kan bağışlamasında sağlık yönünden herhangi bir sakınca bulunmayan gençler kan bağışında bulundular.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Vekili Ramazan Saygılı ve Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir’in katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinlik sırasında Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun’a, geleneksel hale gelen bu kan bağışı organizasyonlarının düzenlenmesi konusunda gösterdiği ilgi destekler dolayısıyla teşekkür belgesi takdim edildi.

Etkinlik sırasında konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Vekili Ramazan Saygılı, kan bağışının önemine dikkat çekti. Ayrıca Gençlik Merkezi’nin başlattığı kan bağışı seferberliğinin son derece anlamlı bir davranış olduğunu belirterek, “Bu konuda öncülük eden Sayın Mehmet Tosun Beyefendiyi kutluyorum. Bugün burada hep birlikte gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik sırasında pırıl pırıl gençlerimizle bir araya geldik. İnanıyorum ki gençlerimiz kan bağışlamayı alışkanlık haline getirerek, can kurtarmaya vesile olmaya devam edeceklerdir.