KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
23/04/2020
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Önemli İş Birliği
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın kan bağışı çağrısına destek olmak üzere Diyanet İşleri Başkanlık personeli ve din görevlileri kan bağışında bulundu.
 
Tüm dünyayı etkisi altına alan, yüz binlerce insana bulaşan ve binlerce insanın da ölümüne neden olan koronavirüs salgını nedeniyle kan bağış oranlarında önemli bir azalma yaşanıyor. Kan bağışının öneminin daha da arttığı bugünlerde Diyanet İşleri Başkanlığı her zamanki olduğu gibi şimdi de Kızılay’a olan desteklerini esirgemedi ve önemli bir kampanyaya imza atıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı binasının bahçesinde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen ve Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası din görevlileri ve Başkanlık çalışanları tarafından büyük ilgi gördü.

“Din Görevlileri ve Vatandaşları Kan Bağışı Yapmaya Davet Ediyoruz”

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. İşliyen konuşması sırasında, Ramazanın başlamasına az bir zaman kala güzel bir kampanyaya destek sağladıklarını belirtti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, Ramazandan önce din görevlileri ve vatandaşları kan bağışı yapmaya davet ettiğini hatırlatan Dr. İşliyen, Başkanlığın uzun süredir Türk Kızılay’a özellikle kan bağışı konusunda destek verdiğini hatırlattı. Sözlerini, kan bağışı çağrısına bütün din görevlilerinin destek olacağını dile getirerek ve "İnşallah bereket ve paylaşma ayı Ramazanla kan stoklarının yeniden ihtiyacı karşılar hale geldiğini göreceğiz." diyerek sonlandırdı.

“Bu Çağrıya Destek Veren Herkese Teşekkürler”

Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ise koronavirüs ile mücadele sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kan bağışlarında bir düşüş olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Covid-19 sürecine stoklu girdiğimiz için şimdiye kadar durumu idare ettik. Fakat artık şartlar kritik evreye doğru gidiyor. Biz de bu manada hem vatandaşlarımızdan hem de kurumlarımızdan kan bağışlarına destek olmak için taleplerde bulunduk. Diyanet İşleri Başkanlığımıza yapmış olduğumuz talep neticesinde değerli Başkanımız Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, bütün vatandaşlarımızı kan bağışına davet etti."

Bu çağrıya destek veren herkese teşekkür eden Dr. İbrahim Altan, "Halkımızı kan bağışına davet ediyoruz. Kan bağışı yapan kişilerin herhangi bir şekilde riski yok. Zaten gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu tedbirler çerçevesinde kendilerini ve kendimizi de koruyoruz. O yüzden vatandaşlarımızı da kan bağışı kampanyasına destek olmaya davet ediyoruz." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından form dolduran Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen kan bağışında bulundu.