KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
04/05/2020
Cevdetpaşa Mahallesi Sakinleri Kan Bağışladı
Kan bağış oranlarının kritik seviyeye düşmesi sonucu Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın kan bağışı çağrısı karşısında Van’da Cevdetpaşa Mahallesi sakinleri kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay Van Kan Bağış Merkezi ve Mahalle Muhtarı Yılmaz Koçak’ın iş birliğiyle gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası iftardan sonra başlayıp gece yarısında sona erdi. Van Kan Bağış Merkezi tarafından Selçuklu Sokak’ta konuşlandırılan mobil kan alma aracında gerçekleştirilen ve mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında 58 ünite kan bağışı alındı.

“Cevdetpaşa Mahallesi Sakinleri Örnek Bir Davranış Sergiledi”

Kan bağışında bulunan ve gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu belirten Cevdetpaşa Mahallesi Muhtarı Yılmaz Koçak, “ Hepimizin bir gün bir şekilde kan ihtiyacı oluyor. Kan bağışlamak hayat kurtarır. Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlarımız ‘Evde kal’ çağrısına uyarak izolasyona dikkat ediyorlar. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte oruç tutan ve dışarıya çıkamayan insanlarımız kan bağışında bulunamıyorlar. Bu nedenlerden dolayı kan ihtiyacımızı karşılayan Kızılay’ın stoklarındaki kan miktarı azalmış durumda. Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın çağrısı üzerine bizde mahallemizde duyuru yaptık. Kıymetli Cevdetpaşa Mahallesi sakinleri her zaman olduğu gibi örnek davranış sergiledi. Vatandaşlarımız iftarlarını açtıktan sonra sosyal mesafeye, temasa özen göstererek kadın erkek demeden sıraya girerek kan bağışında bulundular. Dünyanın ve ülkemizin koronavirüsle mücadele ettiği bu günlerde yapılan kan bağışı çok daha anlamlıdır. Kızılay yetkililerine ve bağışta bulunan değerli mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

“Cevdetpaşa Mahallesi Sakinlerine Teşekkürler"

Cevdetpaşa Mahallesi sakinlerinin kan bağışına gösterdiği ilgiye teşekkür eden Kızılay Van Kan Merkezi Müdürü Sinan Karakuş ,"Kızılay kan stoklarında düşüş meydana gelmiştir. Bizde ekiplerimizle kan bağışı faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kentimizin merkez mahallelerinden Cevdetpaşa Mahallesi bugün iftar sonrası kan bağışına destek verdi. Vatandaşlarımızın gösterdiği duyarlılığa ve Mahalle Muhtarımız Yılmaz Koçak’a teşekkür ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz.” dedi.