KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
07/05/2020
Türkiye Motosiklet Federasyonu Kan Bağışlıyor
Covid-19 nedeniyle kan bağış oranlarının önemli ölçüde düşmesine bağlı olarak kan bağış oranlarının kritik seviyeye ulaştığı bu dönemde Türkiye Motosiklet Federasyonu büyük bir duyarlılığa imza atıyor.

Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar’ın, motosiklet tutkunlarını "Sensiz Olmaz! Kan Ver Hayat Kurtar" sloganıyla kan bağışında bulunmaya davet etti. Kan bağışlarının azalması üzerine; sporcu, hakem, eğitmen, mekaniker ve gönüllüleriyle birlikte federasyon tarafından kan bağışı seferberliğinin başlatıldığını belirtti.
 
Federasyona bağlı spor kulüpleriyle birlikte her koşulda topluma hizmet etmeyi hedeflediklerini vurgulayan Bekir Yunus Uçar, "Tüm dünyaya olduğu gibi ülkemize de zor günler yaşatan salgın nedeniyle Türk Kızılay’a yapılan kan bağışlarında düşüş yaşandığı bir gerçek. Bu noktada ülkemizdeki 4 milyonu aşkın motosiklet tutkununa bir çağrıda bulunuyoruz ve Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak diyoruz ki, sensiz olmaz, kan ver hayat kurtar." ifadelerini kullandı.

Yapılan davetin ardından ilk kan bağışı etkinliği ise Ankara’da gerçekleşti. Kızılay meydanında bulunan mobil kan bağışı noktasına gelen motosiklet tutkunları kan bağışında bulunarak kampanyaya destek oldu.